Nezávazná poptávka

Jaká technologie 3D tisku je pro mě vhodná?

Vhodnou technologii zpravidla doporučujeme na základě potřeb konkrétního projektu. Na většinu z nich je možné aplikovat více technologií 3D tisku, často ale také úplně jiné výrobní metody (odlévání, obrábění, vakuové lisování apod.). Vždy je tedy potřeba hledat optimální řešení jak z hlediska vyrobitelnosti, tak nákladů. Pokud zůstaneme pouze u 3D tisku, je několik základních otázek, které vhodnou technologii pomohou identifikovat.

  • Jak by měl být produkt odolný, jakým podmínkám bude vystaven

Je třeba zvážit vlastnosti jednotlivých materiálů, které jsou pro různé technologie dostupné. Křehčí materiály nebudou vhodné pro díly, kde hrozí náraz nebo ohýbání. Plasty s nízkou teplotou tání nebudou zase vhodné do interieru auta.

  • Jaké jsou na objektu detaily, jak se velký

Například herní figurka 3 cm vysoká z velkým množstvím detailů je vhodná pro SLA

  • Jaký má být finální vzhled

Někdy je možné použít surový výstup, kde jsou znatelné vrstvy. Pokud je potřeba hladší povrch, nastupuje technologie SLA, případně SLS. Nicméně všechny technologie je možné dále povrchově upravovat (brousit, obrábět, lakovat, pokovit). Náhradní díly, krabičky na elektroniku, prototypy, nemusí mít většinou žádnou povrchovou úpravu.

 

Rubrika: Nezařazené

Příspěvek napsal Tomas